Z NAŠÍ HISTORIE ANEB JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Na začátku byla touha pár nadšenců „zkusit“ si hrát divadlo. V Bystřici v té době měl již tradici divadelní soubor při Kulturním středisku, jehož členkou byla i Marie Hrušková. A  díky ní to všechno začalo ...

Marie Hrušková vždy inklinovala k divadlu. Z tiché až stydlivé dívky se na jevišti stával živel, který se nebál udělat si ze sebe legraci. Za ty roky ztvárnila několik krásných rolí, a když bylo potřeba tak i napovídala. Tato dáma v letech nejen hrála, režírovala, ale především s pokorou k divadlu, pomáhala splnit  své sny mnohým, kteří by bez jejího taktního přístupu nikdy na jeviště nevkročili.

V roce 2004 shromáždila kolem sebe nadšence, kteří zkoušeli především její trpělivost. Neuměli artikulovat, pohybovat se po jevišti ani zvýšit hlas, natož prožívat pocity postavy, ale měli nadšení, které bylo přímo nakažlivé.

Začátek byl pohádkový, premiéra pohádky Loupežnické koření v květnu 2005 měla velký úspěch.

Soubor se postupně rozrůstal o další divadelní nadšence  a v roce 2008 vznikly z DS  KS Bystřice spolky dva – DS CHODIDLO a DS Ludvíka Němce.

Díky Marii Hruškové je v Bystřici mnoho nadšených herců různých věkových skupin, několik režisérek, které nevěda, co to vše obnáší, snaží se jít ve stopách Marie Hruškové dál.

 

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Ano (242)
Nic moc (21)
Ne (44)

Celkový počet hlasů: 307