REPERTOÁR

Dne 2. dubna 2016  nás skvěle reprezentovali Natalie Pechová a Pavlína Austová, na národní přehlídce dětských monologu, dialogů a skupinových vystoupení. Jejich vystoupení bylo tak strhující, že obě doprovázející maminky zapomněly dokumentovat. Takže nemáme žádné foto.

Velké poděkování a gratulace režisérce Marii Hruškové, díky jejímu vedení byla děvčata na přehlídku nominována.

Jako důkaz účastnický list jedné z aktérek. :-) 

premiéra:    1. dubna 2016 

režie:    Vanda Pechova

Svěží komedie. Smrt z vášně vznikla podle námětu několika divadelních her. Komedie je plná zápletek a absurdních situací, mrtvol v románu i ve stanu na zahradě, komplikovaných vztahů a mnoha domněnek.

Hlavní hrdina Bedřich opustil zaměstnání a hledá své životní poslání. V domě plném rušivých elementů se ale nedá klidně tvořit. Do provizorní ambulance jeho ženy přichází svérázná Valerie, která má velice specifické nároky na porod svého sedmého dítěte. Ve společném domě žije, ač nerada, i krátkozraká tetička Bety. Starší dámu neopouští zájem o opačné pohlaví ani o společenský život, jen její nevhodné brýle způsobí nejedno nedorozumění. Nejmladším členem rodiny je dcera Veronika, která dokáže z každé situace vytěžit své. V provizorní ambulanci získává zkušenosti mladý lékař Patrik, více teoretik než praktik. Aby zmatků bylo ještě víc, objeví se v domě Žaneta. Možná noční můra, možná můza, ale každopádně žena s jasným cílem - v životě získat vše, co chce. 
délka cc 80min.
 

premiéra:    11. dubna 2014

režie:    Lenka Fulínová

Veselá historická komedie. Kanec Bivoj aneb Hygienická buňka. Děj se odehrává za vlády kněžny Libuše. Na Vyšehradu  i  v  podhradí vládne čilý ruch. Bivoj nejen, že skolí obávaného kance z Kavčí hory, ale je i neobyčejně vstřícný ke všem ženám.  Sedlák Božej má jiný problém: kdykoli potřebuje dát průchod svým přirozeným potřebám, jeho soused, zlomyslný sedlák Chlum ho pokaždé předběhne. 

Představení trvá cca 60 minut bez přestávky a je vhodné pro všechny od 6 do 99 let.

délka cc 60 min.

premiéra:    17. května 2013            

režiser:    Vanda Pechova

Kdo je nevinný, nicméně díky svým podpisům odpovědný, je nepraktický botanik Eduard, který „není schopen sečíst účet v restauraci a číšníci se na něj těší už zdálky." O daně se mu stará jeho žena Vilma, s níž už nežije ani nebydlí, ale udržuje s ní korektní obchodní vztahy. Protože má Eduar svůj lukrativní zahrádkářský pořad v televizi, má Vilma o co pečovat. Aby z toho nevyšla zkrátka, vymyslela si fiktivní Eduardovu poradkyni pro styk s veřejností, slečnu Královou, na jejíž účet poukazuje příjemné částky, z nichž ovšem neexistující slečna Králová neplatí daně. Jenže Edovi o tom Vilma rozhodně nic neřekla. A navíc přidělila slečnu Královou i jiným svým zákazníkům, takže se o záhadnou poradkyni začne energicky zajímat finanční úřad. V tom okamžiku příběh začíná. Je to nepřetržitý sled zvratů, kde podvod stíhá podvod a nikdo není takovým, jakým se zpočátku zdá.

délka cc 70 min.

premiéra:   14. dubna 2013

režie:     Hana Vosátková

Pohádková komedie o tom, jak si mladá čarodějnice chtěla vzít za muže prince a tím zachránit sebe a své sestry před zlou kletbou.

délka cc 60min.

premiera:  16. dubna 2013

režie:    Marie Hrušková

Pohádka o čarodějicích, lidech a čarovném kameni.

délka cc 60min.

premiéra:     30. dubna 2012           

režie:     Lenka Fulínová

Historická komedie VLASTA KOPLA VLASTU aneb DÍVČÍ VÁLKA V ČECHÁCH. Humornou formou se snažíme pochopit dějiny a vlastně pochopit muže i ženy. Protože Víte kdy začala Dívčí válka? Když Vlasta kopla Vlastu!

délka cc 70 min.

premiéra:    30. září 2011  

režie:    Marie Hrušková

Pohádková komedie Zdeňka Kozáka "Čáry báby Cotkytle, aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda" ukáže, jak životem zamíchá Princ. V tomto případě to není královská funkce, ale příjmení chudého Honzy. A jak už to v pohádkách bývá, vše nakonec dobře dopadne. Nevěstu dostane nejen Honza, ale i  starý Vševěd.

délka cc 60 min.

premiéra:    10. června 2010 

režie:    Vanda Pechova

Líbezná anglická duchařská komedie o tom, že není radno zahrávat si s okultními vědami, zvláš? když hlavní médium je poněkud potrhlé povahy. Pak se lehce může stát, že seriózní muž zažívá rodinné propletence, s nimiž si neví rady. Příběh Charlese Condomina obletěl úspěšně doslova celý svět a potěšil milióny diváků. Hra se uvádí i pod jménem Rozverný duch.

délka cc 70 min.

premiéra:     24. září 2009        

režie:    Lenka Fulínová

Od letošního září Vám nabízíme další antiku, komedii Orfeus nejen v podsvětí autora Zdeňka Kozáka.  Dojímavý příběh  Orfea a Eurydiky jistě znáte. Víte, že Eurydika při trhání květin v zahradě zemřela na hadí uštknutí, že on se pro ni vydal do podsvětí, ale vrátit ji na svět se mu nepovedlo a že Orfea později zabily opilé Bakchantky...

Ale víte, že to také mohlo být úplně jinak?

Abychom si opět potvrdili starou známou pravdu, že na světě je možné úplně všechno, staneme se svědky ojednání krajně neobvyklé úmluvy: Mýthus se dohodne na spolupráci s Veřejným míněním! Spolu vyhledají vhodného hrdinu, hodného stát se vzorem pro budoucí pokolení, a spolu jej provedou životem tak, aby jim ten skvělý hrdina z rámce jejich skvělého mýtu ani na okamžik (alespoň před veřejností) nevybočil. O tom, jak dopadla konfrontace Orfea s okolním panoptikem lidských vlastností se můžete přesvědčit i vy.

délka cc 70 min.

 

premiéra:    4. listopadu 2008

režie:    Lenka Fulínová

Nastudovali jsme divadelní hru Jak začala a skončila Trojská válka aneb Konec kuřích ok na Olympu. Představení naznačuje,  "co mohlo být " příčinou jedné ze známých bitev antiky. Veselou formou Vám dáváme odpovědi na otázky : Na co je řehtačka? Jak zahánějí nudu bohyně?  Byl Zeus opravdu hlavou Olympu? Je Afrodité příznivkyní Sparty nebo Slavie.

délka cc 70 min.

 

premiéra:   28. listopadu 2009

režie:    Marie Hrušková

V pekle se málem prošvihly Luciperovy narozeniny. Do příprav na oslavu se zapojilo celé peklo až na čertici Annabergbuchholz. Ta je v českém pekle na zkušené a jenom se dívá. Do pekelného mumraje přijde se stížností jakási Anděla Nebeská,které kdekdo říká, že jim ji byl dlužen čert. Anděla si žádá vysvětlení a odškodnění. Luciper nechá přinést kouzelný kabát, který vydává z kapsy zla?áky, ale peníze došly a Peklo je na mizině. Pošlou tedy na zem čerta Čundu, který přeměněn za černého psa má zjistit, jak se dají rychle a snadno vydělat peníze. Komplikace se však nečekaně vyřeší ke spokojenosti všech.

délka cc 60 min.

premiéra:     1. listopadu 2007

režie:     Marie Hrušková

Pohádková komedie pro děti i dospělé. Jak to bylo s Růženkou Vám ukáže, jak se dají řešit úklady, které proti princezně strojí nepřející sudička, a že za pomoci šikovného komořího se dá zvládnout i zlá kletba.

délka cc 60 min.

premiéra:    22. září 2006

režie:    Marie Hrušková

Pohádka od Jaroslava Koloděje. Generál Rapl a král Dupidupus připravují vojnu se sousedním královstvím. A náramně by se jim hodila čertovská kůže, o které švec Klabánek tvrdí, že má kouzelnou moc. Kam šlápnou boty z takové kůže, sedm let tráva neroste. A buben, tou kůží potažený, zažene každého protivníka. Zatím ale má z kousíčku  té kouzelné kůže spravené boty jenom kořenářka Jojdálková. Boty netlačí a šlapou skoro samy.Však to kořenářka potřebuje. V Pekle  je zatím živo. Čerti připravují velkou slávu. Čertovská babice Hromnice se bude vdávat a Velká kniha osudu jí za ženicha  určila mladého čertiska Kudrnáče. Ten ale tráví  každou chvilku raději  mezi muškáty chaloupky a zamilovaně  pokukuje po ševcovic  Madlence. Protože ani v pohádce není nic jednoduché, je to právě on, kdo o  svůj kožich přijde.Nakonec vše dobře dopadne. Každý dostane, co mu patří. Kudrnáč Madlenku, Hromnice čerta Štětína a král s generálem místo v pekelném kotli.

délka cc 60 min.

premiéra:    17. června 2005

režie:     Marie Hrušková

Pohádka O VENDULCE A VITOUŠKOVI, kterou jsme hráli  koncem jara 2006, je plná strašidel, čertů, legrace a písniček. 21 pohádkových postav na jevišti chvíli straší, pak kuje pikle, chvíli zpívá nebo se o to alespoň snaží – vždyť co za zpěv můžete čekat od bandy čertů, ale nakonec vše, jako v každé správné pohádce, dobře dopadne.

 

délka cc 60 min.

premiéra:  25. května 2004

režie: Marie Hrušková

pohádka

délka cc 70 min.

Záznamy: 1 - 16 ze 16

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Ano (242)
Nic moc (21)
Ne (44)

Celkový počet hlasů: 307

Kontakt

Vanda Pechova Ješutovo nám. 115
Bystřice
25751
tel. 777 137 458 dschodidlo@seznam.cz